Tydzień Życzliwości i Tolerancji w klasie 2d
W ramach Tygodnia Życzliwości i Tolerancji nasza szkoła zorganizowała szereg inspirujących zajęć. Uczniowie klasy 2d wzięli udział w warsztatach pt. „Co to jest tolerancja?”, które zachęcały do refleksji nad szacunkiem i zrozumieniem dla innych. Wspólnie stworzyliśmy dwa artystyczne plakat, które podsumowują nasze wartości i cele związane z tolerancją. Dodatkowo, przygotowaliśmy miłą niespodziankę dla klasy 4c – wykonaliśmy emblematy oraz upiekliśmy z rodzicami babeczki, które zostały wręczone jako symbol naszej przyjaźni i wzajemnej życzliwości. W piątek odchodziliśmy Szkolny Festiwal Kultur przebierając się za kogoś z innej kultury lub regionu. Tydzień obfitował w pozytywne emocje oraz działania integrujące całą społeczność szkolną!
Apel z okazji Odzyskania Niepodległości
19 listopada w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. To wyjątkowy dzień, w którym cała społeczność szkolna miała okazję uczcić pamięć o bohaterach, którzy walczyli o wolność Polski. Podczas apelu uczniowie klasy 2d wystawili inscenizację pt. „11 Listopada”, w którym znalazły się recytacje wierszy, śpiewanie pieśni patriotycznych oraz przypomnienie najważniejszych wydarzeń z historii Polski. Szczególnym momentem było wspólne wykonanie hymnu narodowego, co stworzyło atmosferę pełną powagi i wzruszenia. Nasz apel był nie tylko lekcją historii, ale także przypomnieniem, jak ważne są wartości patriotyczne i jak istotne jest, by pamiętać o tych, którzy oddali życie za wolność naszego kraju. Cieszymy się, że mogliśmy uczcić tę rocznicę razem, jako społeczność szkolna, dziękując tym, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez Polskę.
Dzień Misia
W związku ze Światowym Dniem Pluszowego Misia, przypadającym 25 listopada, naszą szkołę 22 listopada odwiedziły panie z Grodziskiej Biblioteki. Przygotowały dla uczniów z naszej klasy bajkę o Misiu z wykorzystaniem Teatrzyku Kamishibai oraz warsztaty plastyczne „Jak zrobić misia z ręcznika”. Dzieci wykazały się ogromną pomysłowością i zaangażowaniem, a efekty ich pracy były zachwycające. Po zakończeniu zajęć każdy mógł zabrać swojego misia do domu, co sprawiło im wiele radości. To była wspaniała okazja do rozwijania zdolności manualnych oraz spędzenia czasu w miłej atmosferze.
Spektakl „Dzieci z Bullerbyn”
13 listopada 2024 uczniowie kl. 2b i 2d wybrali się do Białołęckiego Domu Kultury, aby obejrzeć spektakl pt. „Dzieci z Bullerbyn” opracowany na podstawie znanej większości społeczeństwa książki Astrid Lindgren o tym samym tytule, wystawionej przez Teatr Syrena. Obejrzeliśmy wspaniałe widowisko, w którym bardzo wiernie odtworzono klimat powieści. Zwariowane i zabawne przygody bohaterów mieszkających w Bullerbyn: Lisy, Anny, Britty, Lassego, Bossego, Ollego, dużo muzyki i tańca, sprawiły wszystkim wiele radości.
Szkoła do Hymnu
Klasa 2 d w dniu 8 listopada 2024 roku, dokładnie o godzinie 11:11, wzięła udział w ogólnopolskiej akcji “Szkoła do hymnu”. Wszyscy uczniowie, od najmłodszych przedszkolaków po najstarszych uczniów klas czwartych, wspólnie odśpiewali hymn narodowy.
Dworek Chełmońskiego w Adamowiźnie
24 października wybraliśmy się na długi spacer do Dworku Chełmońskiego w Adamowiźnie. Słoneczna pogoda, otaczające nas kolory jesieni oraz dobre humory, sprawiły, że było bardzo przyjemnie i miło. Wspólnie wzięliśmy udział w zajęciach „Podpłomyki”, podczas których usłyszeliśmy historię tych przysmaków, a następnie sami własnoręcznie zagnietliśmy podpłomyki. Uczyliśmy się rozpoznawać ziarna zbóż oraz dowiedzieliśmy się, co to są prymitywne żarna. To była interesująca lekcja historii.
Zajęcia edukacyjne „Jak bezpiecznie poruszać się po drodze?”
8 października wzięliśmy udział w bardzo ważnych zajęciach profilaktycznych, które poprowadziły panie ze Straży Miejskiej. Mieliśmy okazję poznać zasady, których należy przestrzegać w drodze do szkoły i ze szkoły. Poznaliśmy podstawowe znaki drogowe oraz
rozmawialiśmy na temat bezpiecznego przejścia przez ulicę.
Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie
We wrześniu wybraliśmy się z klasą 2b do Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie. Ciekawym doświadczeniem była gra terenowa zorganizowana w ogrodach pałacowych – mając do dyspozycji mapę, kompas i kilka wskazówek, uczniowie dotarli do najdalszych zakamarków ogrodu odkrywając tajemnice, jakie skrywają ogrody króla Jana III. Już wiemy, jakie zwierzęta żyją tu obecnie, a jakie mieszkały u samego króla. Na lekcji muzealnej, oglądaliśmy wnętrze Pałacu. Piękno apartamentów i gabinetów króla Jana III wzbudziło w
nas zachwyt. Zadowoleni wróciliśmy do szkoły.